Blog chmura tagów
Słupki polerowane z taśmą - gdzie używać?
Słupki polerowane z taśmą - gdzie używać?

Słupek polerowany z taśmą wygrodzeniową - gdzie używać?

Do wydzielenia danej przestrzeni i zapewnienia bezpieczeństwa zarówno pracownikom, jak i osobom nieuprawnionym do przebywania w danym miejscu bardzo często stosuje się specjalne słupki odgradzające, które mają wbudowaną taśmę. Propozycje te sprawdzają się idealnie w obiektach przemysłowych lub usługowych, ale też nie rzadziej wykorzystuje się je w przypadku obiektów użyteczności publicznej. 

Znalezienie jednak odpowiedniego urządzenia to nie lada wyzwanie z kilku przyczyn. Przede wszystkim nie każdy słupek polerowany z taśmą sprawdzi się w danej sytuacji i nie wszyscy muszą wybierać słupki z taśmą odgradzającą o bardzo dużej długości. Ponadto, różnica w wykonaniu, ale tez i w odpowiednim oznaczeniu lub po prostu we właściwej, silnej konstrukcji jest niebagatelna dla wielu kupujących.

Jak więc upewnić się, że wybrany słupek polerowany z taśmą czy też inne warianty danego modelu będą odpowiednie? W tym zadaniu może pomóc dzisiejszy artykuł. To artykuł przygotowany z myślą o użytkownikach z najróżniejszymi wymaganiami i oczekiwaniami. Znajdziemy w nim najistotniejsze porady i wskazówki mające na celu wskazanie które słupki z taśmą odgradzającą będą najwłaściwsze do poszczególnych zadań.

 

Słupki na lotnisko z taśmą

 

Szerokie zastosowanie słupków z taśmą rozwijaną? Sprawdź do czego są wykorzystywane! 

Zanim jednak przejdziemy do opisania wytycznych, jakimi powinniśmy się kierować wybierając produkt idealny, warto przede wszystkim zrozumieć jakie jest najczęstsze zastosowanie słupków z rozwijaną taśmą. Przede wszystkim urządzenia te wykorzystywane są do odgradzania miejsc, gdzie goście czy standardowi użytkownicy (bez przepustek lub pozwoleń czy po prostu wejścia premium lub członkostwa VIP) nie mają wstępu.

Aczkolwiek warto zauważyć, że produkty te idealnie się sprawdzają w prawie każdej firmie czy też w zakładzie pracy. Możliwość wygrodzenia przestrzeni, która w danym momencie jest wyłączona z ruchu lub też oznaczająca obiekty, do których nie powinniśmy podchodzić, to sprawa bardzo istotna. Należy także zauważyć, że nierzadko pozwalają nam one przygotować dodatkowy sposób na wytyczenie nowej drogi czy też ścieżki, którą goście, pracownicy czy klienci powinni się kierować.

Nie mniej ważna jest też kwestia bezpieczeństwa, bo przecież słupki odgradzające pomagają nam także w przypadku placów budowy. Wtedy nie tylko są idealnym sposobem na przekazanie informacji odnośnie terenu wyłączonego z ruchu, ale też do zapewnienia bezpieczeństwa każdej osobie. Czym jednak powinniśmy się dokładnie kierować decydując się na idealne słupki polerowane odgradzające? Jakie wybierzemy opcje do muzeum, kina lub teatru, a jakie do firmy, gabinetu czy też budynku przemysłowego?

 

Słupki do muzeów

 

Słupki z taśmą do muzeów i hoteli

Jednym z najczęstszych zastosowań tego produktu jest, rzecz jasna, kierowanie ruchem i wspieranie koordynacji logistycznej w budynkach kulturowych czy obiektach mieszkalnych. Mianowicie mowa tutaj o muzeach, kinach, teatrach, hotelach, a czasami też w motelach. Różne wydarzenia to też różne wymagania czy inne kwestie problematyczne - związane z niesfornością klientów i gości czy po prostu innym rozmiarem i kształtem wydarzenia czy imprezy. A to oznacza, że dostosowanie holu do wielkości kolejki czy też zapanowanie nad bałaganem za pomocą specjalnych słupków z taśmą odgradzającą jest tutaj bez wątpienia kluczowe.

Urządzenia tego typu wykorzystywane w budynkach kulturowych i obiektach mieszkalnych muszą przede wszystkim oferować lekkość i kompaktowość. Bardzo często przedstawiane są one z miejsca na miejsce, bo wydarzenia odbywające się z dnia na dzień mogą wymagać innego rozstawienia czy też przygotowania innego wyjścia ewakuacyjnego. Co więcej, miejsca jak te wymienione powyżej mają zazwyczaj bardziej prestiżowy charakter niż miejsca pracy czy inne budynki przemysłowe. Z tego powodu warto też przyjrzeć się wyglądowi i wykonaniu. Słupki srebrne z taśmą do odgradzania będą bez wątpienia przyciągać uwagę - szczególnie te z odpowiednim ozdobieniem. 

Jeśli chodzi o dokładną specyfikację, to należy przede wszystkim szukać produktów stosunkowo lekkich i oferujących dosyć dużą długość taśmy. Słupek z taśmą na poziomie nie krótszym niż 7 metrów to podstawa. 

 

Słupki srebrne z taśmą

 

Słupki przemysłowe z taśmą

W tym przypadku szansa, że słupki srebrne z taśmą i specjalnymi elementami dekoracyjnymi będą odpowiednie, jest nieco mniejsza. Przede wszystkim należy pamiętać, że słupki przemysłowe stosuje się właśnie tam - w przemyśle, a więc w sytuacjach, gdzie pierwszą rolę odgrywa bezpieczeństwo, trwałość i niezawodność. A to oznacza, że posrebrzane czy też polerowane słupki z taśmą odgradzającą są na nieco niższym miejscu niż klasyczne, brzydsze, bardziej budżetowe, ale jednocześnie mocniejsze rozwiązania.

Tutaj też powinniśmy kierować się bardzo dużą maksymalną długością rozwinięcia taśmy odgradzającej - zaleca się minimum 5 metrów. Ponadto, warto też upewnić się, że sama podstawa jest szeroka, bo znacznie poprawia to stabilność. Waga nie musi być najniższa, bo to także kolejny aspekt pozytywnie wpływający na to czy produkt będzie chwiejny czy też nie.

Pamiętajmy też, że słupki przemysłowe z taśmą muszą charakteryzować się również odpowiednim oznaczeniem. Otóż w przemyśle nierzadko będą wykorzystywane do wygrodzenia miejsc niebezpiecznych lub też takich, w których bez odpowiedniej ekspertyzy czy też wiedzy na temat potencjalnego niebezpieczeństwa nie można wchodzić. Toteż taśma czerwono biała w specjalne pasy, która przy okazji jest odblaskowa, to rozwiązanie bardzo dobre i często rekomendowane.

 

 Solidne słupki z taśmą i podstawą

 

Słupki z taśmą odgradzającą o największej trwałości i odporności

Następną kategorią produktów wartych rozważenia przy poszukiwaniu produktu idealnego jest ten dostosowany do imprez masowych. Takie słupki najczęściej nie mają klasycznych taśm, lecz specjalne liny o znacznie wyższej trwałości. Są one zazwyczaj wykonane z kilku różnych węzłów. Dzięki temu nadzwyczaj trudno jest je przerwać i prędzej mogłoby dojść do przewrócenia całych słupków, aniżeli uszkodzenia samej taśmy. 

Jeszcze innym wyborem wartym rozważenia jest wyposażenie się w słupki odgradzające z łańcuchem. Te są najdroższe i zazwyczaj oferują największa podstawę. To, rzecz jasna, przekłada się na bardzo dobrą stabilność i zmniejsza ryzyko przewrócenia słupka. Nie mniej istotna jest jednak trwałość - łańcuchowe “taśmy” nie zostaną zerwane i nie ulegną jakiemukolwiek uszkodzeniu.

Nie mniej ważna rzecz to, chociażby, wysokość takich słupków. Są one nieznacznie wyższe. Pamiętajmy także o tym, że produkcja charakteryzująca się takim rodzajem wygrodzenia nie pozwala na schowanie “taśmy”. A to oznacza, że zajmuje więcej miejsca. Waga takiego wariantu też jest znacznie większa, co utrudnia transport czy po prostu rozstawienie słupków.

 

Teraz wiesz jaki słupek odgradzający najlepiej wybrać!

Dostępnych słupków umożliwiających właściwe wydzielenie danego obszaru to sprawa kluczowa nie tylko w przemyśle. Bardzo ważne jest też zadbanie o bezpieczeństwo gości i użytkowników w kinach, muzeach, na koncertach, czy też w przypadku innych obiektów rekreacyjnych. Hotele nierzadko stosują słupki z taśmą odgradzającą, bo pozwalają znacznie usprawnić ruch czy też zabezpieczyć dane miejsce podczas sprzątania czy naprawy.

Z uwagi jednak na wiele różnych dostępnych modeli takich słupków, a także inne konstrukcje i zastosowanie, podjęcie ostatecznej decyzji nie należy do zadań najprostszych. Musimy natomiast pamiętać, że dzięki wyżej wymienionym wytycznym będziecie w stanie wybrać rozwiązanie dostosowane do potrzeb i wymagań środowiskowych. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl