Blog chmura tagów
Jaki dozownik i podajnik do mydła wybrać?
Jaki dozownik i podajnik do mydła wybrać?

Jaki dozownik i podajnik do mydła wybrać? 

W każdej placówce medycznej czy też w gastronomii lub w zwykłej toalecie obowiązkowym elementem wyposażenia, obok bieżącej wody oczywiście, jest dozownik do mydła. Sama woda bardzo rzadko wystarcza do wyeliminowania zarazków, jakie na naszych rękach się zbierają. To właśnie odpowiedni płyn czyszczący może pomóc w pozbyciu się wielu zabrudzeń. Z tego powodu bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego podajnika do mydła.

Należy przy tym pamiętać, że znalezienie właściwego dozownika do mydła to zadanie, które tylko z pozoru jest łatwe. Tak naprawdę istnieje wiele różnych czynników, które ostatecznie mogą wpłynąć na to czy wybierzemy opcję bezdotykową i automatyczną, łokciową, czy klasyczną manualną. Jak jednak upewnić się, że wybieramy odpowiedni sprzęt? Co powinniśmy zrobić, aby dostosować zakupiony sprzęt do miejsca, w którym będzie używany? 

W poniższym poradniku opiszemy najistotniejsze kwestie związane z tym jaka podawarka płynów czyszczących będzie najlepsza. W tym celu uwzględniliśmy różnorodne potrzeby środowiskowe, a także mnogość klientów i zalety czy wady każdego podajnika do mydła. Co więcej, omówimy różnorodne modele i konstrukcje i sprawdzimy jaki wybrać podajnik do biura, a jaki na siłownię czy do kliniki.

 

Dozowniki bezdotykowe na mydło

 

Dozowniki na mydło dlaczego warto je używać?

Klasyczne mydła w kostce to rozwiązania klasyczne i nierzadko stosowane w domach prywatnych. Aczkolwiek sprawdzą się one jedynie u nas w mieszkaniu i też nie we wszystkich sytuacjach. Zazwyczaj tego typu kostki wysuszają skórę, co dla wielu ludzi może być problematyczne. Co więcej, ich skuteczność jest różna i nawet kupując mydło premium, nie będziemy w stanie pozbyć się wielu zanieczyszczeń z rąk. A to tylko mowa o tych widocznych. Bakterie i inne drobnoustroje równie trudno domyć klasyczną kostką.

Z tych właśnie względów mydło w płynie ma nad tradycyjnym przewagę. Jeszcze bardziej ta przewaga rośnie, jeśli nie będziemy raz po raz kupować płynu w osobnym, jednorazowym wręcz pojemniczku, a wyposażymy się w o wiele większą torbę z płynem higienicznym, którą następnie wykorzystamy do dolewania specyfiku do dozownika.

W ten sposób przechodzimy do pierwszej zalety dozowników, mianowicie ograniczenie kosztów. Wydając pieniądze na jeden worek mieszczący litr, a czasami nawet parę litrów mydła w płynie będzie znacznie tańszy niż dokupowanie kolejnych, “jednorazowych” buteleczek. I choć wstępny wydatek na dozownik może wydawać się spory, to już po kilkukrotnym uzupełnieniu tego typu dozownika będziemy na czysto. A jeden dozownik służyć będzie przynajmniej rok, jak nie więcej. 

Kolejną zaletą zarówno podajnika automatycznego do mydła jak i wariantu ręcznego jest to, że znacznie ułatwiają utrzymanie zlewu, a także jego okolic w czystości. Korzystanie z dozownika nie powoduje bałaganu, bo ograniczamy rozpraszanie się mydła po umywalce. Co więcej, bardzo często bezdotykowe dozowniki na mydło są w stanie dostarczyć nam odpowiednią ilość płynu, dzięki czemu nie musimy martwić się o to, że sami za dużo wyciśniemy i rozleje się wokół dłoni. 

Kolejnym powodem, dla którego podajniki to świetne rozwiązanie jest po prostu higiena. Z uwagi na to, że nie dotykamy mydła, to nie jest one narażone na stały kontakt z drobnoustrojami w postaci bakterii czy wirusów. Aby jeszcze bardziej ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusów, to można zdecydować się na bezdotykowe dozowniki na mydło, które ze względu na wbudowaną fotokomórkę będą aplikować odpowiednią ilość płynu bez zbędnego dotykania.

Rzeczą oczywistą jest sama łatwość używania. Jak dobrze wiemy, wciśnięcie przycisku czy, jeszcze lepiej, przysunięcie ręki do dozownika w celu automatycznego nalania na nasza rękę środka czyszczącego, jest o wiele łatwiejsze i szybsze niż szukanie kostki mydła, która może być zabrudzona po poprzednim użytkowniku łazienki. 

Z tego względu dozowniki na mydło warto używać, bo:

 

dozowniki na mydło

 

Ograniczają koszty

 

dozowniki na mydło ułatwiają utrzymanie czystości

 

Ułatwiają utrzymanie czystości

 

dozowniki na mydło chronią przed baketriami

 

Chronią mydło przed bakteriami

 

dozowniki na mydło są łatwe w używaniu

 

Są łatwe w używaniu

 

 

Dozowniki na mydło manualne czy automatyczne?

Zarówno opcje ręczne jak i elektryczne mają swoje wady czy też zalety. I każda sprawdzi się w innym środowisku czy pomieszczeniu. Należy pamiętać, że w obu przypadkach szukamy sprzętu trwałego i niezawodnego. Co więcej, istotne jest uwzględnienie w poszukiwaniach sposobu aplikacji mydła, bo różne dozowniki stosują różne metody. I tak dozowniki “łokciowe” stosować będziemy w placówkach medycznych, natomiast te klasyczne pojawiać się będą w biurach, firmach czy też gabinetach prywatnych.

Rzeczą bardzo ważną jest też zrozumienie, że pomimo swoich ciekawych właściwości, nie zawsze dozownik manualny do mydła czy też odpowiednik elektryczny się sprawdzi. Dla przykładu ręczne dozowniki wymagają od nas wciśnięcia przycisku. A jeśli montowane są w miejscach podatnych na wandalizm, to z pewnością te przyciski mogą nieraz ulec całkowitemu zniszczeniu. 

Aczkolwiek jest to rozwiązanie tanie i bardzo rzadko kiedy dochodzi do tego typu wandalizmu. Z tego względu podajniki manualne do mydła świetnie odnajdą się w mniejszych placówkach, gdzie każdy klient traktowany jest indywidualnie. Oczywiście nie bez znaczenia jest też łatwość montażu i brak dodatkowych kosztów eksploatacyjnych.

Z kolei dozowniki automatyczne charakteryzują się bardzo łatwym użytkowaniem. Znacznie poprawiają też higienę mycia, bo bardzo często dozowniki automatyczne są przy okazji bezdotykowe. A to oznacza, że nie musimy niczego dotykać, bo działają na fotokomórkę. Kolejną zaletą tego typu rozwiązania jest oszczędniejsze dozowanie płynu. Klienci nie będą stosować zbyt dużych ilości preparatu z uwagi na to, że sami dostosujemy jak dużo środka czyszczącego będzie jednorazowa aktywacja sprzętu wydzielać. 

Ranking najlepszych dozowników na mydło

  • Podajnik manualny do mydła do biura

Pierwszym kłopotliwym miejscem, gdzie bardzo często poszukiwane są informacje odnośnie prawidłowego sprzętu do podawania mydła jest biuro. W pracy zachowanie higieny jest istotne z uwagi na to, że nieraz dotykamy sprzętu, który dotykali też inni. Może to być ekspres do kawy, drukarka, a może po prostu czyjś komputer. 

Jeśli jednak chodzi o samą konstrukcję, to nie musimy tutaj martwić się o zbyt skomplikowane urządzenia. Klasyczne, manualne dozowniki do mydła będą wystarczające. Chyba że mówimy tutaj o dużym i szanowanym biurze, którego renoma jest bardzo istotna. Wtedy warto zadbać o każdy szczegół i pomyśleć nad dozownikiem na mydło automatycznym.

  • Podajnik na siłownię z pewnością manualny

Będąc po intensywnym treningu zazwyczaj klienci udają się pod prysznic. Jednakże, w przypadku załatwienia potrzeb w toalecie, umycie rąk przed udaniem się na trening jest nad wyraz ważne. Z tego względu warto zainwestować w podajnik. Aczkolwiek nie musi być to wersja bezdotykowa czy automatyczna.

Siłownie to miejsca, które nie słyną z czystości i higieny. Nie oznacza jednak, że powinniśmy tę kwestię zaniedbywać. Aczkolwiek montaż drogiego sprzętu w tego typu placówce mija się z celem. Klasyczne, ręczne dozowniki radzą sobie równie dobrze, a nie wymagają od nas dużych inwestycji.

  • Podajnik automatyczny do mydła do urzędu 

W urzędzie sprawa wygląda nieco inaczej. Przede wszystkim zazwyczaj w każdym budynku tego typu pojawia się wiele osób. To natomiast oznacza, że bardzo często w toaletach będą pojawiali się nowi klienci. Rezultatem będą spore kolejki, gdzie przyspieszenie czynności związanych z higienicznym załatwieniem sprawy to podstawa. I to właśnie ułatwi podajnik automatyczny.

Co więcej, z uwagi na bardzo dużą liczbę osób, mydła tradycyjne mogłyby być zbyt niehigieniczne, bo przecież dotykane byłyby przez co drugą osobę, która ma do załatwienia sprawę w urządzenie. Dlatego automatyczny sprzęt będzie tutaj strzałem w dziesiątkę. 

  • Również automatyczny dozownik na mydło w przypadku firmy 

Wybór urządzenia elektrycznego i bezdotykowego powinien przypaść też w przypadku firmy. Szczególnie jeśli jest to duża i renomowana placówka. Automatyczny produkt okaże się rozwiązaniem bardzo dobrym z kilku przyczyn. Przede wszystkim pokazuje to renomę miejsca i że przywiązuje uwagę do detali.

Oprócz tego, w firmie pracuje sporo osób, a więc analogicznie do sytuacji w urzędzie, będziemy chcieli ograniczyć dotykanie rzeczy wspólnych do minimum. Szczególnie w łazience po załatwieniu spraw osobistych. To sprawia, że firmy będą idealnym miejscem na stosowanie automatycznych dozowników na mydło. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl