Blog kategorie
Blog chmura tagów
Wynajem sprzętu do dezynfekcji - szybkie i bezpieczne rozwiązanie
Wynajem sprzętu do dezynfekcji - szybkie i bezpieczne rozwiązanie

Wynajem sprzętu do dezynfekcji - szybkie i bezpieczne rozwiązanie

Obecnie na rynku widać zdecydowany wzrost popularności firm trudniących się sprzedażą sprzętu do dezynfekcji. Te urządzenia gwarantują zachowanie czystości w biurze, hali, magazynie, czy też w innych pomieszczeń użytkowych. Maszyny dezynfekujące cieszą się wzięciem nie tylko z uwagi na restrykcje pandemiczne bądź też zwiększoną kontrolę sanepidu różnorodnych obiektów. Zadbanie o czystość w budynku firmowym przekłada się na znacznie większą wydajność pracy u pracowników.

Musimy natomiast mieć na uwadze fakt, że dostępne na rynku maszyny dezynfekujące to bardzo zaawansowane urządzenia. Niejednokrotnie mogą one przekroczyć budżet wielu firm, szczególnie jeśli uwzględnimy ilość stacji, które powinniśmy oferować w naszej firmie. Z tego względu bardzo popularnym rozwiązaniem wydaje się wynajem automatycznych stacji do dezynfekcji rąk. 

Na czym jednak taki wynajem polega i czy jest to rozwiązanie atrakcyjne z perspektywy firmy małej, jak i dużej? Choć rynek usług, gdzie dostępny jest wynajem urządzeń do dezynfekcji jest bez wątpienia dopiero rozwijający się, to warto znać specyfikę tego biznesu i zrozumieć jakie są zalety takich usług, co dokładnie możemy wynająć, a także dla których firm propozycja ta będzie opłacalna.

 

Dlaczego opłaca się wynająć sprzęt do dezynfekcji?

Zacznijmy jednak od najistotniejszej kwestii, a mianowicie od opłacalności tej inwestycji. Otóż wyposażenie całej firmy w sprzęt do czyszczenia rąk może być nadzwyczaj kosztowne. Oczywiście, możemy pomyśleć nad propozycjami budżetowymi, ale nie będą one gwarantować tak wysokiego komfortu użytkowania jak w przypadku propozycji wynajętych. Z tego względu czynnikiem dla którego wiele firm decyduje się na wynajem bezdotykowych dozowników czy też wariantów dotykowych jest z uwagi na rozłożony w czasie koszt. 

Jeśli nie możemy pozwolić sobie na bardzo dużą inwestycję jednorazową, to wynajem stacji do dezynfekcji rąk będzie idealny. Koszty będą nieporównywalnie mniejsze niż w przypadku zakupu sprzętu, a dodatkowo nie musimy martwić się później z ewentualną odsprzedażą. To też świetne rozwiązanie dla miejsc, gdzie chwilowo jest zwiększone zapotrzebowanie na klientów. 

Nie mniej istotną rolę pełni też sam komfort. Sprzęt do dezynfekcji zostanie do nas przywieziony, rozstawiony, a w razie potrzeby firma użyczająca te urządzenia przeprowadzi obsługę, serwis, a także uzupełni brakujący płyn. Innymi słowy, po wynajmującej stronie nie będzie żadnych dodatkowych zmartwień. 

Podsumowując wiele firm decyduje się wynająć sprzęt do dezynfekcji z uwagi na:

 • Rozłożone w czasie koszty utrzymania;
 • Brak zmartwień po stronie wynajmującego w przypadku serwisu i obsługi stacji;
 • Wysokiej klasy sprzęt - znacznie lepszy niż budżetowe opcje dostępne na rynku..

 

Jaki sprzęt do dezynfekcji można wynająć?

Zazwyczaj decydując się na tę usługę możemy liczyć na różnorodną ofertę, która skierowana jest do zarówno firm małych, wielkich, ale też i dla bardziej indywidualnych klientów. Dla jednego kluczowy będzie wynajem nożnych stacji do dezynfekcji rąk z uwagi na charakterystykę miejsca pracy, a inni, ze względu na często zmieniające się miejsca przyjmowania klientów, będą woleć wynajem przenośnych stojaków od dezynfekcji.

Jedno jest pewne - dostępnych produktów jest bardzo dużo i każdy będzie w stanie znaleźć sobie propozycję idealnie dostosowaną do własnych potrzeb. Oczywiście pamiętajmy, że wynajem bezdotykowych dozowników na płyn do dezynfekcji będzie znacznie droższy od opcji ręcznych. Jednakże, gwarantują one za to o wiele wyższy poziom komfortu, gdyż znacznie ograniczają fizyczny kontakt klienta. 

Sprzęty do dezynfekcji dostępne w wynajmie są w całości zależne od tego co na tę chwilę ma dana firma do zaoferowania. Jeśli jest to bardzo duża i prężnie rozwijająca się działalność, to możemy liczyć na bardzo dużą ilość produktów dostępnych od ręki, a także zaskakująco dużą dywersyfikację.

Warto jednak pamiętać, że w głównej mierze na wynajem dostępne są takie sprzęty jak:

 • Stacja do dezynfekcji z pomiarem temperatury jak i bez; 
 • Stacja do dezynfekcji dotykowa i bezdotykowa; 
 • Stacja dezynfekująca na żele i płyny; 
 • Stacje tematyczne - z motywami dla dzieci; 
 • Stacje do dezynfekcji z tabliczką instruktażową; 
 • Automatyczne i ręczne dozowniki wiszące.

 

Wynajem sprzętu do dezynfekcji  - wszystko co musisz wiedzieć zanim wybierzesz odpowiednią firmę

Ilość firm trudniących się w wynajmu różnorodnego sprzętu - łącznie z tym do dezynfekcji - rośnie i to w bardzo szybkim tempie. Warto więc dowiedzieć się dokładnie na co powinniśmy zwrócić uwagę zanim podejmiemy się współpracy z danym dostarczycielem. W ten sposób unikniemy późniejszych nieprzyjemności związanych z samą obsługą czy po prostu z działaniem sprzętu.

 1. Kim jest wypożyczalna?

Przede wszystkim powinniśmy dowiedzieć się kim jest i z kim współpracuje wypożyczalnia. Nierzadko zdarza się, że firmy te nie są właścicielami danych urządzeń tylko służą jako pośrednik. To natomiast może oznaczać znacznie dłuższy czas oczekiwania na sprzęt, a także wydłużenie innych terminów - czy to przy obsłudze, naprawie, czy wymianie sprzętu na nowy. Dlatego dobra wypożyczalnia charakteryzuje się przede wszystkim własnością danych urządzeń i dużą ilością produktów dostępnych od ręki.

 1. Czy oferują obsługę i serwis?

Jedna z najistotniejszych kwestii, jeśli chodzi o wynajem sprzętu do dezynfekcji czy też jakichkolwiek innych maszyn, związana jest z późniejszą obsługą. Po podpisaniu umowy powinniśmy mieć zagwarantowane na piśmie szybką, skuteczną i jak najmniej problematyczną obsługę w razie dowolnej kwestii problematycznej. Dlatego powinniśmy upewnić się czy wybrana przez nas wypożyczalnia ma dostęp do serwisu i czy jest on w cenie.

 1. Kontakt i akcesoria

Szybki kontakt i obsługa klienta w niemal każdy dzień to tak naprawdę podstawa, aby mieć pewność, że jako klient nie pozostaniemy z problemem na dłużej. Że szybka naprawa czy wymiana sprzętu jest możliwa i że odbędzie się to jak najmniej kłopotliwie. Ponadto, warto przyjrzeć się czy istnieje możliwość obejrzenia urządzeń przed zakupem. Sprawdzenie ich fizycznego dostępu także powinno mówić wiele o rzetelności i wiarygodności firmy.

 

Podsumowanie - teraz wiesz na czym polega wynajem sprzętu do dezynfekcji i dlaczego jest to atrakcyjne rozwiązanie!

Obecnie sprzęt do dezynfekcji możemy bardzo szybko wynająć, a z uwagi na zakres oferowanych usług jest to bardzo komfortowe rozwiązanie. Co więcej, niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, że tak naprawdę to świetny sposób na oszczędności i znacznie poprawia wygodę prowadzenia firmy. Nie musimy bowiem martwić się o wymianę czy naprawę zepsutego sprzęt, a w momencie, kiedy nie będzie on nam potrzebny, oddajemy z powrotem do najmującego.

Musimy natomiast pamiętać, że wybranie odpowiedniego dostarczyciela sprzętu do dezynfekcji jest kluczowe. Dlatego należy przede wszystkim sprawdzić wiarygodność firmy, sprawdzić czy dane produkty mają dostępne od zaraz i w jakich ilościach są dostępne, a także zweryfikować czy to oficjalny importer i właściciel czy tylko pośrednik. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl