Blog kategorie
Blog chmura tagów
Wózek do utrzymania czystości - Jaki wybrać?
Wózek do utrzymania czystości - Jaki wybrać, aby w pełni spełniał nasze oczekiwania?

Wózek do utrzymania czystości - Jaki wybrać, aby w pełni spełniał nasze oczekiwania? 

Wiele firm specjalizuje się w profesjonalnych usługach sprzątających. Aby jednak gwarantować najwyższą jakość czyszczenia, kluczowe jest wyposażenie się w odpowiedni sprzęt. Zestaw musi składać się z różnorodnych elementów, aby oferować kompleksowość usług czyszczących. Z tego powodu nierzadko to właśnie wózki serwisowe są głównym elementem każdego zestawu.

Umożliwiają one sprzątanie takich obiektów jak szkoły, urzędy, stacje paliw, a także sklepy i inne miejsca o bardzo dużej powierzchni. I choć zadanie samo z siebie jest trudne, to właśnie dzięki takim mobilnym zestawom sprzątającym znacznie ułatwiamy pracę i poprawiamy wydajność. Jak jednak wybrać właściwy wózek do utrzymania czystości? Jakimi parametrami się kierować i które elementy takiego wózka są najistotniejsze?

W dzisiejszym artykule omówimy kluczowe zagadnienia związane z zakupem tego typu narzędzia sprzątającego. Sprawdzimy które wózki do sprzątania powinniśmy wybrać do czyszczenia obiektów medycznych, które do hoteli bądź szkół, a jakie urządzenia sprawdzą się najlepiej w przemyśle i miejscach, gdzie mamy do czynienia z bardziej wymagającymi zabrudzeniami.

 

Czym są wózki do sprzątania?

Wózki do sprzątania to znakomite połączenie klasycznych transporterów z nowoczesnymi uchwytami i wieloma elementami, które umożliwiają odkurzanie, mycie, a także różnorakie czyszczenie. To jest całkowicie zależne od miejsca, w którym zestaw do sprzątania będzie wykorzystywany. Zazwyczaj na wyposażeniu takiego kompletu znajdują się dwa pojemniki, z czego jeden jest na brudną wodę, a drugi na czystą. 

Ponadto, znajdziemy tu też całe oposażenie dla mopa, czyli prasę do wyciskania i uchwyt. Bardzo często wózki te gwarantują różnorodne koszyki i miejsca przechowywania dla szmatek, ściereczek, środków czystości i gąbek, a także specjalne uchwyty na worki na śmieci. 

Niemniej jednak pamiętajmy, że bardzo często sprzęt taki jest modułowy. Innymi słowy, producenci mogą umożliwić nam dopasowanie poszczególnych części do preferencji użytkownika czy też do wymagań firmy sprzątającej.

 

Jaki wózek do sprzątania wybrać?

Przez zastosowanie ogromnej ilości elementów dodatkowych w wózku może nam się wydawać, że te zestawy sprzątające muszą być spore i zajmować bardzo dużo miejsca. Nie jest to jednak do końca prawda. Bardzo często wózki te są mniejsze niż możemy się tego spodziewać i takich właśnie produktów powinniśmy przede wszystkim poszukiwać. Ogromna ilość elementów dodatkowych może być zmyślnie rozmieszczona na stosunkowo niewielkiej przestrzeni, dzięki czemu wózek będzie w stanie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, przejedzie przez każde drzwi i każde miejsce, a dodatkowo nie sprawi nam problemów podczas transportu.

Co ciekawe, małe rozmiary wózka wcale nie muszą oznaczać niewielkich pojemników i koszy. Nierzadko zdarza się, że niewielkie modele wózka są jednocześnie w stanie zagwarantować wystarczająco duże pojemniki na brudną i czystą wodę, aby poradzić sobie z umyciem bardzo dużej przestrzeni bez potrzeby częstego opróżniania pojemników. 

Inną kluczową kwestią związaną z zakupem idealnego wózka do sprzątania jest przyjrzenie się stabilności wózka. Tutaj najważniejsze będzie prawidłowe mocowanie wszystkich elementów, a także możliwość zablokowania kół. Oprócz tego, miejmy też na względzie sam materiał wykonania, gdyż nierzadko podczas sprzątania zabrudzenia będą lądować właśnie na wózku. Dlatego materiał odporny na różnego rodzaju brudy i zanieczyszczenia będzie kwestią nader ważną. 

Będąc przy wykonaniu warto też wspomnieć o tym, że nierzadko może dojść do przypadkowych zderzeń ze ścianami podczas sprzątania. Jeśli więc chcemy, aby wózek nie uległ zniszczeniu zbyt prędko, powinien być on odporny na uszkodzenia mechaniczne.

 

Wózki do sprzątania dla hoteli?

Hotelowe wózki sprzątające będą nieco różnić się od konstrukcji ogólnych i uniwersalnych z kilku powodów. Przede wszystkim w hotelach głównym środowiskiem pracy będą pomieszczenia, które zostały opuszczone przez swoich gości. A to oznacza bardzo dużą liczbę prześcieradeł, kołder i poduszek do prania. 

Z tego względu upewnijmy się, że wybierając wózek do sprzątania dla hoteli, wybierzemy opcję oferującą nam sporą przestrzeń na brudną pościel. Oprócz tego, warto też mieć na uwadze segregowanie odpadów, z których większość obiektów hotelowych jest rozliczana i to dosyć skrupulatnie. Niemniej ważne mogą być też silne środki do eliminacji plam, które nierzadko goście pozostawią po sobie. Odkurzacz, mop, a także inne narzędzia parowe także są często wykorzystywane, więc odpowiednie uchwyty umożliwiające stabilne przechowanie narzędzi będzie kluczowe. 

Wózki do sprzątania szpitali i gabinetów lekarskich?

Zupełnie inaczej przystosowany będzie wózek, który wykorzystywany będzie w miejscach, gdzie higiena i sterylność musi być na najwyższym poziomie. Mowa tutaj o szpitalach, gabinetach lekarskich, a także o domach spokojnej starości i domach opieki. W tego typu obiektach kluczowe jest przede wszystkim upewnienie się, że sprzęt spełnia odpowiednie normy i posiada atesty potwierdzające odporność na poszczególne środki czyszczące.

Co więcej, każdy miejsce wymaga nieco innego kompletu środków sprzątających. A to oznacza, że decydując się na wózek do sprzątania placówek medycznych najistotniejsza będzie modułowość i możliwość dostosowania poszczególnych elementów wózka do potrzeb.

Oprócz tego, warto też szukać opcji gwarantującej nam możliwość dezynfekcji. Jeśli zdecydujemy się na opcję, którą nie można czyścić mocnymi środkami z uwagi na możliwość uszkodzenia, to po pewnym czasie wózek do sprzątania stanie się siedliskiem bakterii. 

Gdzie używane są wózki do sprzątania poza powyższymi lokacjami?

Wózki do sprzątania sprawdzą się w tak naprawdę każdym miejscu, które wymaga skrupulatnego czyszczenia raz na jakiś czas. Będą to najróżniejsze magazyny, miejsca pracy, a także domy towarowe czy hale produkcyjne. Co ciekawe, w prywatnych gospodarstwach domowych też się odnajdą, szczególnie propozycje kompaktowe i oferujące większe możliwości mobilne. Niemniej jednak warto wymienić te dodatkowe miejsca, gdzie wózki do sprzątania będą często używane:

  • Wózek do sprzątania biura; 
  • Wózek do sprzątania obiektów użytku publicznego, 
  • Wózek do sprzątania urzędów;
  • Wózek do sprzątania placów zabaw; 
  • Wózek do sprzątania garaży i klatek schodowych

Teraz wiesz jaki wózek serwisowy wybrać i czym kierować się przy zakupie!

Wybranie właściwego wózka sprzątającego to kluczowa kwestia z wielu powodów. Przede wszystkim należy pamiętać, że gwarantuje nam to niezwykle duże możliwości, jeśli chodzi o efektywne i wydajne sprzątanie. Ponadto, właściwy wózek przełoży się na komfort obsługi. Musimy jedynie pamiętać o tym, aby wybrać prawidłowe rozwiązanie oferujące jak najwięcej możliwości konfiguracji. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl