Blog kategorie
Blog chmura tagów
Szafki Na Defibrylatory
Szafki Na Defibrylatory

Szafki na defibrylatory

Istota defibrylatorów w udzielaniu natychmiastowej pomocy w przypadku zatrzymania serca

Automatyczny Defibrylator AED Zewnętrzny (ang. Automated External Defibrillator) jest urządzeniem przenośnym mającym na celu analizę rytmu serca, a także defibrylację.
W momencie, kiedy u człowieka nastąpi nagłe zatrzymanie krążenia, defibrylator ma za zadanie przywrócić prawidłową akcję serca. Jest to możliwe dzięki impulsowi elektrycznemu o odpowiedniej energii, który jest wyzwalany przez urządzenie. Dlatego też, jest to niezwykle istotny sprzęt jeśli chodzi o pierwszą pomoc przedmedyczną, gdyż jest w stanie uratować ludzkie życie.

Jednakże, zanim przystąpimy do udzielania pierwszej pomocy, musimy wiedzieć, że nie każde zatrzymanie akcji serca wymaga zastosowania defibrylatora. Jeżeli u danej osoby występuje asystolia, czyli brak skurczów, defibrylacja jest nawet przeciwwskazana. Natomiast, jeśli ktoś boryka się z migotaniem serca, skurcze są wtedy chaotyczne. W takiej sytuacji defibrylacja jest jak najbardziej możliwa, gdyż aktywność elektryczna komórek jest zachowana.

Ponadto, warto mieć na uwadze, że urządzenia te mogą być używane przez każdego, niezależnie od tego, czy dana osoba posiada doświadczenie czy wiedzę medyczną. Zastosowanie automatycznego defibrylatora zewnętrznego jest całkowicie bezpieczne, ponieważ sprzęt bazując na analizie rytmu serca sam decyduje czy potrzebna jest defibrylacja. Dlatego też, niemożliwe jest wyrządzenie krzywdy osobie poszkodowanej, natomiast, w niektórych sytuacjach, jest to jedyna szansa na uratowanie komuś życia. Jeżeli urządzenie określi, że niezbędne jest przeprowadzenie defibrylacji, usłyszymy komendę głosową.

 

Rola szafek na defibrylatory w zwiększaniu dostępności urządzeń

Możemy mówić o wielu zadaniach szafek AED. Przede wszystkim mają one za zadanie chronić defibrylator przed kradzieżą lub zniszczeniem. Dlatego też, szafki te są solidnie wykonane. Warto również nadmienić, iż stanowią one również bardzo dobre zabezpieczenie przed różnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz i śnieg oraz nadmierne promieniowanie słoneczne. Mówi się, że czynniki te mogą negatywnie wpływać na urządzenie. Co więcej, celem szafki na automatyczne defibrylatory zewnętrzne jest także zwiększenie dostępności sprzętu. Dzięki takiemu rozwiązaniu o wiele łatwiej jest znaleźć defibrylator w momencie, kiedy niezbędne jest udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Różne rodzaje szafek i ich cechy

  • Szafki wewnętrzne AED

 

Jeżeli mamy do czynienia z szafką znajdującą się wewnątrz budynku, oczywistym jest fakt, że stanowi ona zabezpieczenie dla urządzenia jedynie przed upadkiem lub zniszczeniem przez osoby trzecie. Dlatego też, szafki wewnętrzne nie muszą być wyposażone w ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zawilgocenie na skutek opadów deszczu. Ponadto, mają one zazwyczaj prostą konstrukcję, a także zamykane się na tradycyjny kluczyk lub czasami na zamek magnetyczny. Co ciekawe, na rynku możemy również znaleźć szafki wewnętrzne AED posiadające oświetlenie i sygnały alarmowe.

 

 

 

  • Szafki zewnętrzne AED

Zdecydowanie częściej kupujemy szafki zewnętrzne AED. Dzieje się tak ze względu na fakt, żę coraz więcej miejsc publicznych jest w takowe wyposażona. Znajdziemy je zarówno w mniejszych jak i większych miastach. Szafki te mają za zadanie chronić sprzęt medyczny przed różnymi czynnikami atmosferycznymi, taki jak opady deszczu i śniegu, mróz czy promieniowanie słoneczne. Co więcej, niektóre modele są wyposażone w moduły działające grzewczo lub chłodzące. Jest to oczywiście zależne od warunków pogodowych. Decydując się na zakup szafki zewnętrznej, powinniśmy zwrócić uwagę na klasę wodoszczelności, sygnały alarmowe oraz wbudowane oświetlenie.

 

Wytyczne dotyczące umiejscowienia i utrzymania szafek na defibrylatory

Szafki na automatyczne defibrylatory zewnętrzne zazwyczaj znajdziemy w miejscach, gdzie jest duże skupisko ludzi. Należą do nich galerie handlowe, urzędy czy po prostu centrum miasta. Musimy pamiętać, że miejsca, w których została zamontowana taka szafka, powinny być właściwie oznakowane. Dotyczy to oznaczenia dokładnej lokalizacji urządzenia. Dlatego też, aby to było możliwe, konieczne jest nabycie specjalnych tablic informacyjnych na AED. Składają się one strzałek w różnych kierunkach, co sprawia, że oznaczenia są o wiele dokładniejsze.

 

SZAFKI NA DEFIBRYLATORY NA PEMIOSAFE.PL

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl