Blog kategorie
Blog chmura tagów
Szafki metalowe BHP - komfort i bezpieczeństwo
Szafki metalowe BHP - komfort i bezpieczeństwo

Szafki metalowe BHP - komfort i bezpieczeństwo

Zadbanie o to, aby każdy z naszych pracowników miał miejsce, w którym przechowa ubranie robocze i po przebraniu także i ubranie na co dzień jest sprawą bardzo istotną. Szafki wykorzystamy też do odłożenia istotnych w naszym życiu akcesoriów i gadżetów, na których miejsca w zakładzie nie ma. Aby jednak mieć pewność, że wybierzemy odpowiednie szafki, warto sprawdzić czy są to szafki BHP. Te różnią się nieco od klasycznych rozwiązań z uwagi na swoje wykonanie i dostosowanie do wymogów BHP.

Dlaczego jednak szafki pracownicze oferują nam tak wysoki komfort i bezpieczeństwo? Czym się różnią od standardowych szafek, które znajdziemy w niejednej szatni w szkole, siłowni czy w jakimkolwiek innym miejscu tego typu? W dzisiejszym artykule omówimy najistotniejsze kwestie, dzięki którym każdy z nas będzie w stanie wybrać takie szafki robocze BHP, jakie będą najwłaściwsze - zarówno pod względem kwestii technicznych, jak i z uwagi na estetykę, rozmiar czy też właściwości i cechy dodatkowe.

 

Czym szafki pracownicze i robocze BHP

Zanim jednak przejdziemy do tego dlaczego metalowe szafki BHP są tak dobrym rozwiązaniem, warto najpierw dowiedzieć się dokładnie czym one są. Otóż to szafki, które wyglądem i niejednokrotnie też konstrukcyjnie przypominają te zwykłe szafki, które dostępne są w szkołach, na siłowni czy na basenie. Istnieje jednak parę kluczowych różnic, o jakich warto wspomnieć.

Przede wszystkim prawidłowo skonstruowane i oferujące nam podstawową ochronę i dogodności robocze szafki BHP są wyprodukowane z wysokiej klasy metali - najczęściej jest to stalowa blacha nierdzewna. Oprócz tego, nierzadko nowoczesne szafki BHP wyposażone są w specjalne otwory wentylacyjne. To właśnie dzięki perforowanym frontom szafki mają znacznie lepszą cyrkulację powietrza, a to pozwoli znacznie ograniczyć nieprzyjemną woń, jaka niejednokrotnie pojawia się w szatniach pracowniczych. Warto też odnotować, że te niewielkie dziurki obniżają także poziom wilgoci, a to znacznie obniża szansę na pojawienie się grzybów, pleśni, czy innych niechcianych dodatków.

Szafki pracownicze charakteryzują się też spełnianiem rygorystycznym norm - zarówno tych europejskich, jak i polskich. Odnoszą się one zarówno do bezpieczeństwa użytkowania i ich zabezpieczenia przed dostępem do zawartości szafki przez nieodpowiednie osoby. Ponadto, w zależności od wybranego modelu, możemy też zadbać o higienę pracy, gdyż szafki BHP bardzo często wyposażone są w specjalnie wydzieloną część na ubranie brudne i to czyste.

 

Dlaczego warto wybrać metalowe szafki BHP?

Przede wszystkim szafki metalowe gwarantują bezpieczeństwo. Każdy mebel, który można skategoryzować jako szafkę BHP, powinna być wykonana z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. To, w połączeniu z wysoką jakością zamka daje każdemu pracownikowi pewność, że pozostawione w szafce rzeczy osobiste będą bezpieczne.

Nie mniej istotny jest tutaj komfort użytkowania. I nie chodzi tu tylko o wentylację dbającą o cyrkulację powietrza. Powinniśmy też mieć na względzie fakt, że szafki BHP mogą mogą mieć wewnątrz specjalne dodatkowe akcesoria jak, chociażby, półki, haczyki, czy nawet i lusterko. Bardzo często szafki wykorzystywane w zakładach pracy są też dostępne z siedziskami, co znacznie ułatwia przebieranie się i gwarantuje wymagany komfort dla niejednego pracownika.

Rzecz jasna warto również mieć na uwadze higienę, a w przypadku metalowych szafek BHP najwięcej na higienę wpływa materiał, który niezwykle łatwo doczyścić w przypadku zabrudzenia. Co więcej, same szafy mogą mieć też specjalnie wydzieloną komorę, która pozwoli oddzielić ubrania czyste i pachnące od tych zabrudzonych i o intensywnym, niepożądanym zapachu.

 

Szafki ubraniowe BHP nadają się do każdego zakładu pracy

Jedną z najistotniejszych kwestii związanych z zakupem szaf metalowych BHP jest przede wszystkim ich wszechstronność. Modułowa natura tych mebli sprawia, że większość producentów jest w stanie bez najmniejszych problemów dostosować wymiary szafek do naszych wymagań. A to oznacza, że po konsultacjach będziemy mieli do dyspozycji idealnie dostosowane szafy do wielkości szatni. 

Pamiętajmy też o tym, że szafy BHP możemy skonfigurować nie tylko w oparciu o wielkość, ale też i dopasować to, co znajduje się we wnętrzu. Innymi słowy, firmy potrzebujące dzielonych komór bądź też innego robionego na zamówienie elementu mogą dostosować produkt do preferencji. Nie mniej jednak wiąże się to z wydłużeniem czasu przygotowania i ze zwiększeniem ostatecznych kosztów.

Jedną z najważniejszych rzeczy związanych z zakupem szaf ubraniowych BHP jest to, że niemal każdy producent jest w stanie zagwarantować ogromny katalog dostępnych barw, w których przednia część szafki będzie pomalowana. Do naszej dyspozycji jest prawie każdy kolor i odcień, jaki sobie wybierzemy. 

 

Podsumowanie - wybierz właściwe szafki metalowe BHP i zagwarantuj najwyższy komfort i bezpieczeństwo swoim pracownikom!

Szafki metalowe to bez wątpienia bardzo dobry sposób na poprawę bezpieczeństwa naszych pracowników. Odpowiednie wykonanie jest trwałe i odporne na zniszczenia, a właściwa konstrukcja z wentylacją zadba o odpowiednią cyrkulację powietrza. Co więcej, są to też propozycje komfortowe z uwagi na liczne dodatki i akcesoria. 

Na dodatek wielu producentów jest w stanie dostarczyć nam propozycje ze specjalnie wydzieloną komorą wewnętrzną, która znacznie ułatwia utrzymanie porządku wewnątrz szafki i dba o higienę. Jeszcze innym ciekawym sposobem na zdywersyfikowanie szafki jest wybranie niestandardowego koloru frontu, a barw do wyboru mamy bardzo dużo. Nie mniej jednak warto pamiętać, że dodanie różnorodnych opcji do zamówienia może znacznie zwiększyć ostateczny koszt szafek.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl