Blog kategorie
Blog chmura tagów
Rodzaje mopów - Czym kierować się przy wyborze mopa?
Mopy

Rodzaje mopów - Czym kierować się przy wyborze mopa?

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę jak kluczowym elementem wyposażenia sprzątającego jest mop. Urządzenie to wykorzystywane jest tak naprawdę zawsze ze względu na fakt, że to najprostszy i najtańszy sposób na umycie paneli, płytek czy ogólnie rzecz biorąc podłóg. Niemniej jednak warto odnotować, że od pewnego czasu na rynku pojawia się coraz to więcej mopów, które ze względu na swoje zmyślne konstrukcje i ciekawe nowinki techniczne mogą zaskoczyć niejednego z nas.

Niemniej jednak znalezienie propozycji idealnie dostosowanej do naszych potrzeb nie jest zadaniem prostym. Przede wszystkim jeden będzie preferować mop płaski z uwagi na bardzo dobrą skuteczność w myciu podłóg drewnianych, a z kolei dla innego dobry mop to taki, który zagwarantuje niską cenę i wysoki komfort użytkowania. Aby więc wiedzieć jaki produkt wybrać i czym będzie się charakteryzować najlepszy mop do mycia podłóg, postanowiliśmy omówić to zagadnienie i przedstawić najciekawsze aspekty związane właśnie z zakupem odpowiedniego mopa do podłóg. 

W tym celu przybliżyliśmy wszelkie niezbędne informacje dotyczące poszczególnych konstrukcji i rodzajów mopów. Oprócz tego, w artykule omówimy profesjonalny mopy do mycia podłóg, a także opowiemy czym się one charakteryzują. Co więcej, w artykule przedstawimy najistotniejsze parametry związane z zakupem mopa, jakie są rodzaje dostępnych modeli i czy końcówka ma duże znaczenie czy też nie.

 

Dobre mopy do mycia podłóg, czyli jakie?

Aby wiedzieć który mop do mycia podłóg będzie odpowiedni, przede wszystkim powinniśmy wiedzieć jakie parametry i poszczególne atrybuty mają największy wpływa na jego atrakcyjność i jakość.

Najistotniejszym czynnikiem jest, rzecz jasna, materiał wykonania. Dotyczy to zarówno samego mopa, jak i jego końcówki. Tutaj jednak pamiętajmy, że tę drugą część wybieramy w oparciu o rodzaj podłogi, z jaką się mierzymy. Natomiast sama rączka zazwyczaj wykonana jest z tworzywa sztucznego. Nie jest to złe rozwiązanie pod warunkiem, że to wysokogatunkowe tworzywo a nie tani plastik. Alternatywą będzie też stal nierdzewna bądź aluminium, lecz takie mopy są znacznie cięższe i mniej komfortowe w użytkowaniu.

Kolejnym bardzo ważnym elementem wpływającym na wybór prawidłowego mopa jest jego rozmiar. Niewielkie powierzchnie nie potrzebują mopa z głowicą o wielkości 42x14 cm, lecz opcji kompaktowych. Co więcej, mała głowica ułatwi też mycie w trudno dostępnych miejscach. Pamiętajmy natomiast, że do dużych pomieszczeń kluczowy będzie wybór znacznie większego mopa z uwagi na to, że znacznie przyspieszy to pracę. Przy tym warto odnotować, że sam uchwyt mopa powinien być regulowany, aby idealnie dostosować sobie długość rączki do wzrostu użytkownika.

Kolejnym kluczowym kryterium przy wybieraniu bardzo dobrego mopa jest wiadro. Obecnie bardzo często użytkownicy przygotowują dla nas specjalne wiadra, które są przeznaczone wyłącznie do danego modelu z bardzo prostego powodu - wyposażone są w specjalną wyciskarkę, która pozwala nam odsączyć mopa bez potrzeby schylania się lub robienia tego za pomocą naszych własnych rąk. Co więcej, ruchomy system obrotowy sprawia, że woda dodatkowo skapuje do wiadra w szybszym tempie, jeszcze bardziej przyspieszając proces sprzątania.

Oczywiście istnieje wiele elementów dodatkowych jak, chociażby, specjalne akcesoria znacznie poprawiające komfort pracy. Dobrym przykładem może tutaj być specjalny uchwyt do przenoszenia wiadra czy też odpowiednie zabezpieczenie mopa przed obaleniem się. Niemniej ważna będzie też kompatybilność z zamiennymi końcówkami, gdyby ta w zestawie uległa uszkodzeniu.

Podsumowując, oto lista najistotniejszych elementów, na które każdy z nas musi zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji odnośnie zakupu mopa:

  • Jakość wykonania i jakość materiałów;
  • Rozmiar i możliwości regulacyjne;
  • Wiadro i jego funkcjonalność;
  • Akcesoria dodatkowe poprawiające komfort sprzątania.

 

 

Profesjonalne mopy do mycia podłóg

Wielu z nas zastanawia się czy istnieje coś takiego jak profesjonalny mop do mycia podłóg. O ile nie mowa tutaj o mopach parowych czy też innych urządzeniach, które znacznie przekraczają funkcje i możliwości klasycznych mopów, to nie. Nie istnieje coś takiego jak specjalistyczny mop przeznaczony dla firm. Niemniej jednak musimy pamiętać, że zazwyczaj profesjonalne firmy sprzątające decydują się na zakup całkiem drogich, ale oferujących ogromną funkcjonalność mopów. 

Dlatego przeglądając oferty mopów profesjonalnych przede wszystkim warto zwrócić uwagę na produkty z bogatym zestawem w cenie. To znaczy duża ilość zamiennych końcówek, możliwości regulacyjne samego mopa, a także szereg udogodnień poprawiających komfort pracy.

 

Jaki mop wybrać?

Rodzajów mopów jest całkiem sporo i to przede wszystkim od nas zależy na którą opcję się zdecydujemy. Przede wszystkim warto odnotować, że urządzenia, które idealnie sprostają naszym wymaganiom, będą dostosowane do rodzaju podłogi, z jaką się najczęściej mierzymy. 

Obecnie do wyboru mamy takie mopy jak:

  • Płaski - Standardowe mopy najczęściej spotykane w domach;
  • Sznurkowy - Idealny do wchłaniania rozlanych płynów i wycierania płytek;
  • Akrylowy - Przeznaczony, między innymi, do zamiatania na sucho;
  • Obrotowy - Znacznie przyspieszający pracę, zazwyczaj z okrągłą końcówką. 

 

Różne typy końcówek do mopa

Końcówki mopów różnią się w zależności od zastosowanego materiału, typu konstrukcyjnego, a także głowicy, z jaką współpracują. Znaleźć więc możemy mopy w formie deski, ale też i okrągłe czy sznurkowe i dredowe. Końcówki deskowe są bardzo proste w swojej budowie i przeznaczone do mopów płaskich. 

Niemal w każdej sytuacji producenci stosują dwa materiały do produkcji pokrycia końcówek. Mowa tutaj o materiale z mikrofibry lub bawełnie. Oczywiście nierzadko dochodzi też do mixu, gdzie dodawana jest anilana, poliester, wiskoza, czy mikrofaza. Każdy materiał ma swoje wady czy też zalety, dlatego warto zapoznać się z poszczególnymi właściwościami w celu wyboru odpowiedniego materiału do jak najskuteczniejszego czyszczenia.

 

 

Podsumowanie - wybierz dobry mop i ciesz się z wygody i łatwej pracy

Przedstawione wyżej informacje pozwolą ci wyposażyć się w idealne rozwiązanie do mycia podłóg. Mopy do czyszczenia są obecnie znacznie bardziej rozbudowane niż to, co dostępne było parę lat temu. Z tego względu warto poświęcić parę dodatkowych minut na zapoznanie się z najnowszymi technologiami. W ten sposób zrozumiemy co dokładnie sprawia, że dany mop jest tak popularny i czym jego atrakcyjność się głównie charakteryzuje.

To pozwoli na znalezienie produktu idealnego, który nie tylko doprowadzi każdą podłogę do perfekcyjnej czystości. Dodatkowo umożliwi znacznie przyjemniejszą pracę dzięki ogromnym ułatwieniom i udogodnieniom, które dana propozycja ma nam do zaoferowania. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl