Blog kategorie
Blog chmura tagów
Podajnik ręczników papierowych ze stali - jaki wybrać?
Podajnik ręczników papierowych ze stali - jaki wybrać?

Podajnik ręczników papierowych ze stali - jaki wybrać?

 Wybranie odpowiednio podajnika do ręczników papierowych to zadanie, które nieraz okazać się może bardziej czasochłonne niż w rzeczywistości powinno. A to przede wszystkim z uwagi na ogromną ilość różnorodnych produktów, które producenci z całego świata mają w swojej ofercie. Katalog ciekawych dozowników jest ogromny i nie dziwi fakt, że przecież każdy z nas może mieć inne oczekiwania czy też wymagania wobec tego rozwiązania.

Aczkolwiek jedna rzecz nie ulega wątpliwości. Mianowicie fakt, że metalowy pojemnik na ręczniki będzie znacznie lepszym rozwiązaniem niż alternatywy plastikowe, szklane, czy też wykonane z innego materiału. Co jednak sprawia, że podajnik ręczników papierowych ze stali, i to dodatkowo ze stali nierdzewnej, jest tak ciekawym i pożądanym rozwiązaniem? 

W dzisiejszym artykule omówimy najistotniejsze właściwości stali nierdzewnej, a więc określimy dlaczego tego rodzaju podajniki są tak dobrym wyborem. Ponadto, uwzględnimy najistotniejsze zalety, ale też przedstawimy różne warianty pojemników, ich zastosowanie, a także rekomendacje do rodzajów pomieszczeń i miejsc, w którym się znajdą. 

 

metalowy pojemnik na ręczniki

 

Typy pojemników na ręczniki papierowe ze stali

Świat pojemników na ręczniki papierowe jest ogromny i tak naprawdę bardzo różnorodny. Przede wszystkim należy mieć na uwadze fakt, że podajniki mogą dzielić się ze względu na rodzaj ręczników, które w nich uzupełniamy, na sposób dozowania, a także na rodzaj konstrukcji. Jeśli chodzi o typy ręczników, to najczęściej stosuje się ręczniki składane bądź też te w rolce.

Pojemniki na ręczniki składane cieszą się niebywałą popularnością ze względu na fakt, że zajmują mało miejsca. Ponadto, samo uzupełnianie podajnika takimi ręcznikami jest nadzwyczaj proste i szybkie. Pojemniki w rolce też są często wybierane z uwag ina fakt, że są równie proste w obsłudze, a samo dozowanie przebiega bardzo prosto i szybko. Jednakże, zajmują nieco więcej miejsca. To jednak jedna z najtańszych opcji dostępnych na rynku. innym rozwiązaniem będzie pojemnik na ręczniki bawełniane, który jednak z uwag na znacznie różniące się funkcje nie będzie tutaj omawiany.

Warto też nadmienić, że stalowy podajnik ręczników papierowych może różnić się z uwagi na sposób dozowania. Istnieją urządzenia z centralnym dozowaniem, dozowaniem manualnym, ale też i automatycznym. Klasyczne ręczne dozowniki ze stali nierdzewnej gwarantują najniższą cenę sposób innych dostępnych rodzajów akcesoriów sanitarnych i oferują prostą obsługę.

Co więcej, zazwyczaj tego typu systemy nie wymagają częstej obsługi. Problematyczne może jednak być łatwość wyciągania takiego papieru, bo zatrzaski przytrzymujące ręcznik przed przypadkowym wyciągnięciem zbyt dużej ilości listów jest bardzo mocna i nierzadko zdarza się, że jeden listek rozerwany jest na bardzo wiele kawałków.

Centralne dozowanie jest już nieco bardziej intuicyjne i rzadko kiedy dochodzi do sytuacji, w której listek ulega rozerwaniu przez bardzo dużą siłę zacisków. Jednakże, najbardziej intuicyjnym i najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest, bez wątpienia, automatyczny podajnik. Działający na zasadzie detekcji naszych rąk, elektryczny podajnik ręczników papierowych ze stali nierdzewnej to rozwiązanie najatrakcyjniejsze i najlepiej ukazujące wysoką jakość danego pomieszczenia. 

Stalowy podajnik na ręczniki papierowe składane

Spośród wszystkich wymienionych rodzajów podajników, to właśnie te przystosowane do chowania listków składanych są najczęściej wybierane. W głównej mierze ma to związek z wyżej wspomnianą ceną, jaką przyjdzie nam zapłacić za ten rodzaj pojemnika. Przede wszystkim tego typu urządzenia są nieco mniejsze od alternatyw rolkowych. Co więcej, sam papier jest też tańszy, bo przecież nie musi być umieszczany na rolce. A sama produkcja ten rolki czy też proces nawijania ręcznika swoje zajmuje i kosztuje.

Poza oczywistymi zaletami finansowymi, podajnik ręczników papierowych ze stali nierdzewnej na listki składane charakteryzuje się bardzo dobrym wykonaniem, bo przecież mowa tutaj o metalu odpornym na działanie wilgoci. To wszystko sprawia, że produkt jest w stanie poradzić sobie przez wiele lat bez najmniejszych problemów. A to jest całkiem duże osiągnięcie, bo przecież zazwyczaj podajniki z ABSu, a więc plastikowe, nawet po roku lub dwóch są już połamane.

 

podajnik ręczników papierowych ze stali

 

Podajniki ręczników papierowych – stal matowa czy z połyskiem?

Jednym z najważniejszych powodów stosowania matowej stali nierdzewnej jest fakt, że o wiele lepiej radzi sobie z zabrudzeniami. Mianowicie nie musimy martwić się, że po czasie podajnik tego typu będzie zniszczony przez niemożliwe do wyczyszczenia zabrudzenia. Z matowej stali nierdzewnej o wiele łatwiej jest usunąć ciężkie, wręcz uporczywe plamy.

Jeśli jednak zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie i na nowoczesności, to błyszcząca stal nierdzewna będzie idealnym rozwiązaniem dla nas. Otóż pojemniki wykonane z takiej stali idealnie się komponują z meblami czy akcesoriami meblowymi utożsamiającymi się ze stylem glamour. Jeśli więc wybieramy podajniki do nowoczesnej, minimalistycznej łazienki czy toalety, to połysk okaże się nieco lepszym rozwiązaniem.

 

podajnik ręczników papierowych stal nierdzewna

 

Co jeszcze powinno przykuć naszą uwagę wybierając najlepszy podajnik ręczników papierowych ze stali?

  • Pojemność

Każdy doskonale wie, że im większy podajnik, tym będzie on w stanie pomieścić większą liczbę listków, a więc i późniejsze uzupełnianie będzie o wiele rzadsze. A to, natomiast, przekłada się na bardziej komfortowe użytkowanie sprzętu i mniej problematyczne uzupełnianie podajników, jeśli będzie ich kilkanaście albo nawet i kilkadziesiąt.

Warto tutaj jednak zauważyć, że zakupienie ogromnego podajnika do bardzo małej łazienki mija się z celem. Przede wszystkim taki produkt będzie zajmować zbyt dużo miejsca. Poza tym, duże pojemniki to duże koszty. Tak więc jeśli toalety nie są duże, a przewidywany ruch będzie bądź jest niewielki, to lepiej wybrać opcję mniejszą. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl