Blog kategorie
Blog chmura tagów
Dozowniki Pierwszej Pomocy
Dozowniki pierwszej pomocy

Rola dozowników pierwszej pomocy w dostępie do niezbędnych materiałów

Dozowniki pierwszej pomocy to urządzenia wyjątkowo funkcjonalne i praktyczne. Umożliwiają nam one łatwy dostęp do środków ochrony osobistej oraz materiałów opatrunkowych w nagłych wypadkach. Na rynku znajdziemy bogatą ofertę dozowników różnego rodzaju, które zostały zaprojektowane tak, aby ułatwiać nam organizację oraz udostępnienie potrzebnych produktów pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

 

Różne rodzaje dozowników i ich zastosowanie

Na rynku znajdziemy szereg różnych dozowników pierwszej pomocy przedmedycznej. Jednym z nim jest łatwy w obsłudze dozownik w kształcie prostokąta. Jest to urządzenie głównie na plastry opatrunkowe, takie jak plastry plastikowe, tekstylne, opuszkowe oraz wykrywalne. Kolejnym ciekawym pojemnikiem jest dozownik do bandaży piankowych, który ułatwia korzystanie wyłącznie z bandaży rolkowych. Produkt ten pozwala nam zachowanie sterylności w trakcie użytkowania.

Warto również wspomnieć o nieco droższej alternatywie. Jest nią większy prostokątny dozownik, który jest wyposażony w bandaże, plastry opatrunkowe w różnych rozmiarach oraz myjki do ran. Pojemnik ten idealnie się sprawdzi, kiedy mamy do czynienia z mniejszymi skaleczeniami i zranieniami.

 

Organizacja i znakowanie dozowników dla łatwiejszego dostępu

Dozowniki pierwszej pomocy przedmedycznej są wyposażone głównie w bandaże samoprzylepne. jednocześnie, są one bezpiecznie zamknięte. Z reguły, takie dozowniki znajdziemy w miejscach, gdzie często zdarzają się drobne urazy, takie jak niezagrażające życiu rany lub skaleczenia. Takimi miejscami są na przykład sklepy, hotele, biura czy inne zakłady pracy. Warto również wspomnieć o specjalnym oznakowaniu pojemników. Poznamy je po białym krzyżu na zielonym tle.

 

Wskazówki dotyczące umiejscowienia i konserwacji dozowników

Oczywiście miejsce, w którym przechowujemy dozownik pierwszej pomocy przedmedycznej jest niezwykle istotne. Musimy pamiętać, że pojemnik ten powinien się znajdować w miejscu stałym, które jest dobrze znane wszystkim domownikom. Ponadto, warto zadbać o to, aby lokalizacja ta była sucha i zacieniona. Dodatkowo, dozownik koniecznie musi znajdować się poza zasięgiem dzieci.

Jeżeli chodzi o firmę i inne miejsca pracy, dozownik pierwszej pomocy należy ulokować w miejscu, które zostało wcześniej skonsultowane z lekarzem sprawującym opiekę nad wszystkimi pracownikami. Musi on być łatwo dostępny oraz odpowiednio oznakowany.

Co więcej, obok pojemnika, trzeba umieścić instrukcję udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w momencie nagłego wypadku, a także listę wszystkich pracowników, którzy zostali przeszkoleni w tym kierunku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl