Blog kategorie
Blog chmura tagów
Dofinansowanie do wózka inwalidzkiego lub skutera
Dofinansowanie do wózka inwalidzkiego lub skutera

Dofinansowanie do wózka inwalidzkiego lub skutera PFRON 2023

Dofinansowanie do wózka inwalidzkiego w 2023 roku, skutera inwalidzkiego lub przystawki elektrycznej jest możliwe dzięki wsparciu finansowemu, jakie oferuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, znany jako PFRON.

Sprawdź, w jaki sposób uzyskać dofinansowanie do wózka elektrycznego ze środków PFRON w 2023 roku. Zapraszamy!

 

Na czym polega dofinansowanie z PFRON?

Dofinansowanie to inaczej pomoc finansowa udzielana na zakup konkretnego rodzaju towaru. Według komunikatu Zarządu PFRON, dotyczącego programu ,,Aktywny samorząd'', dofinansowanie w 2023 roku obejmuje zakup elektrycznego wózka inwalidzkiego, skutera inwalidzkiego lub przystawki elektrycznej:

 

Moduł I – likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową

Obszar C – likwidacja barier w poruszaniu się:

 

Zadanie 1 – pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, skierowana do osób z orzeczeniem o niepełnosprawności do 16 roku życia lub osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności, u których występuje dysfunkcja uniemożliwiającą samodzielne poruszanie się za pomocą wózka inwalidzkiego ręcznego (napędzanego siłą mięśni rąk użytkownika)

 

https://premiosafe.pl/pl/c/Wozki-inwalidzkie/206

 

Zadanie 5 – pomoc w zakupie skutera inwalidzkiego o napędzie elektrycznym lub oprzyrządowania elektrycznego do wózka ręcznego (np. przystawki elektrycznej) - pomoc skierowana jest do wszystkich osób z orzeczeniem o niepełnosprawności do 16 roku życia lub osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności, u których problem z samodzielnym przemieszczaniem się spowodowany jest dysfunkcjami narządu ruchu. Ważne - niezbędne jest posiadanie zgody lekarza specjalisty na użytkowanie przedmiotu dofinansowania, czyli skutera lub przystawki.

 

Kiedy zakończy się przyjmowanie wniosków o dofinansowanie wózka inwalidzkiego z PFRON w 2023 roku?

Według informacji dostępnych na stronie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, termin zakończenia przyjmowania wniosków: 31 sierpnia 2023 r.

 

Wkład własny przy dofinansowanie do wózka inwalidzkiego PFRON 2023 - gdzie szukać wsparcia? 

Warto pamiętać, że przy uzyskaniu dofinansowania PFRON na wózek inwalidzki czy skuter elektryczny wspomagający przemieszczanie się, wymagany jest udział własny wnioskodawcy. Co to oznacza? Osoba, która uzyska pomoc finansową, jest zobowiązana na samodzielne pokrycie wyznaczonej części całej sumy. Dla wózka inwalidzkiego elektrycznego jest to 10% ceny brutto, natomiast dla skutera oraz przystawki 25 % ceny brutto zakupu/usługi.

 

Gdzie złożyć wniosek?

Wnioski należy składać za pośrednictwem platformy elektronicznej PFRON, SOW (System Obsługi Wsparcia), która znajduje się pod tym adresem: https://sow.pfron.org.pl/

 

 

Źródła:

  1. https://www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-dofinansowania-do-zakupu-wozka-inwalidzkiego-o-napedzie-elektrycznym
  2. https://www.pfron.org.pl/komunikaty-z-regionu/szczegoly-komunikatu/news/aktywny-samorzad-w-2023-roku/
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl