Blog kategorie
Blog chmura tagów
Dozownik do mydła ze stali - który z nich wybrać?
Dozownik do mydła ze stali - który z nich wybrać?

Dozownik do mydła ze stali - który z nich wybrać?

Stal nierdzewna to materiał, które ze względu na swoje właściwości jest bardzo często wybierany jako trwałe i sprawdzone rozwiązanie do produkcji dozowników, podajników, a także wielu innych akcesoriów sanitarnych. Wykorzystanie stali nierdzewnej do produkcji ma przede wszystkim za zadanie zwiększyć wytrzymałość danego urządzenia, a także mieć gwarancję, że ryzyko pojawienia się uszkodzenia mechanicznego będzie minimalne.

Jak jednak mieć gwarancję, że wybrany przez nas stalowy dozownik na mydło będzie charakteryzować się odpowiednim wykonaniem i jakością? Czym powinniśmy kierować się, aby podjąć właściwą decyzję i nie wystawiać się na zakup niesprawdzonego urządzenia lub takiego, które w ostatecznym rozrachunku będzie dla naszego użytku nieodpowiednie? 

W dzisiejszym artykule omówimy najistotniejsze kwestie związane z tymi produktami. Przedstawimy zalety dozowników do mydła ze stali, ich najczęstsze zastosowanie, a także opowiemy o właściwościach tego materiału, jak sobie radzi w poszczególnych sytuacjach, jak powinna przebiegać pielęgnacja i czy dodatkowe podziały (na przykład na stal polerowaną bądź szczotkowaną) odegra tu znaczenie.

Stalowy dozownik do mydła ścienny - zalety

Zacznijmy jednak od najistotniejszej kwestii, mianowicie od tego dlaczego dozownik do mydła ze stali nierdzewnej będzie tak dobrym wyborem. Przede wszystkim należy zauważyć, że w przeciwieństwie do plastikowych zbiorników, te stalowe nie są aż tak narażone na uszkodzenia. Nawet jeśli upadną bądź też użytkownik je uderzy, to w większości sytuacji nie powinno się stać nic złego - co najwyżej zarysowanie lub wgięcie. 

Plastik natomiast jest materiałem kruchym, który przy mocniejszym uderzeniu pęknie. A w takim zbiorniku mydło już przechowywać nie będziemy mogli. Nie mniej ważną rzeczą związaną z dozownikami do mydła ze stali nierdzewnej jest też ich odporność na korozję. Wilgoć, która jest wszechobecna w każdej łazience, może doprowadzić klasyczne pojemniki metalowe do zniszczenia przez właśnie działanie korozji. 

Oczywiście pamiętajmy też o tym, że stal nierdzewna jest bardzo prosta w utrzymaniu czystości. Gładkie powierzchnie nie wymagają od nas wymagających prac sprzątających czy też stosowania mocnych i groźnych chemikaliów. Warto też zauważyć, że zarówno wolnostojący, jak i ścienny dozownik mydła w płynie ze stali nierdzewnej będzie charakteryzować się bardzo ładnym, minimalistycznym designem. 

Dozownik do mydła polerowany czy ze stali szczotkowanej?

Przede wszystkim należy pamiętać, że zarówno stal szczotkowana jak i ta polerowana to stal nierdzewna. Są to po prostu inne warianty, które różnią się ze względu na zastosowany proces wykończeniowy. Szczotkowaną stal nierdzewną możemy uzyskać poprzez zaawansowany proces ścierny, podczas którego głównym zadaniem jest wydobycie struktury powierzchni bez ryzyka zmniejszenia grubości elementu. Innymi słowy, stal szczotkowana charakteryzuje się satynowym wykończeniem.

Stal polerowana to natomiast rozwiązanie przeznaczone dla każdego, kto potrzebuje urządzenia o błyszczącej, wręcz lustrzanej powierzchni. Ta metoda obróbki metalu także nie wpływa na trwałość czy twardość powierzchni, aczkolwiek pozwala na wykorzystanie akcesorium do wnętrza w stylu glamour. 

Z tego względu wybierz ścienny dozownik do mydła ze stali szczotkowanej w sytuacji, kiedy satynowe wykończenie jest dla ciebie istotniejsze. Taka decyzja znacznie ułatwi późniejsze sprzątanie i nie będziemy musieli martwić się o błyszczące elementy. Natomiast ścienny dozownik do mydła ze stali polerowanej okaże się wyśmienity w każdej łazience o nieco wyższym standardzie. W takich miejscach błyszczące elementy znacznie poprawią atrakcyjność pomieszczenia sanitarnego. 

Stalowy dozownik ścienny do mydła w płynie i pianie

Oprócz rodzaju stali nierdzewnej, z jakiej dozownik jest wyprodukowany, bardzo ważną rzeczą jest podjęcie decyzji czy będziemy korzystać z dozownika ściennego do mydła w płynie czy do mydła w pianie. Otóż dwie te opcje są równie skuteczne w myciu rąk i świetnie sobie radzą w miejscach publicznych. Natomiast istnieją pewne różnice i obie opcje mają swoje wady czy też zalety.

Mydło w płynie jest o wiele popularniejsze, a co za tym idzie też i stalowe dozowniki ścienne do mydła w płynie będą o wiele bardziej dostępne, a co za tym idzie, tańsze. Warto też zauważyć, że tego typu preparat czyszczący jest bardzo prosty w uzupełnieniu, a sam proces jest szybki i nie wymaga od nas żadnych umiejętności czy wiedzy. 

Mydło w pianie jest jednak nieco bardziej wydajne, gdyż nie potrzebujemy tak dużej ilości mydła jak w przypadku wariantu płynnego. Co więcej, niektóre mydła w pianie nie wymagają też użycia wody, przez co łączne oszczędności mogą okazać się całkiem spore. Natomiast mydło w pianie jest mniej popularne i droższe - to samo dotyczy też zbiorników na tego typu czyściwo. 

Co jeszcze ma duże znaczenie na atrakcyjność dozownika do mydła ze stali?

Skoro już wiemy jaki będzie ścienny dozownik do mydła ze stali elegancki w przypadku pomieszczeń glamour i takich, gdzie satyna czy mat będą znacznie lepsze, a dodatkowo znamy różnice między mydłem w płynie i w formie piany, czas przyjrzeć się innym parametrom. I choć niektórzy uważają, że będą one nieco mniej istotne niż te wymienione powyżej, to bez zweryfikowania pojemności, sposobu aplikacji, a także innych cech szczególnych, znalezienie produktu idealnego nie będzie tak prostym rozwiązaniem.

Przede wszystkim należy pamiętać, że dozowniki o innej pojemności wykorzystamy do małych, rzadko uczęszczanych pomieszczeń, a inne trafią do dużych ubikacji z dużą liczbą odwiedzających. Z tego względu pojemność jest tutaj całkiem istotna, bo ta może zwiększyć nie tylko gabaryty produktu, ale też i cenę. W większości małych pomieszczeń dozowniki o wielkości do 0,5 litra będa wystarczające. Większe, litrowe zbiorniki, są przeznaczone do sporych pomieszczeń o dużej liczbie odwiedzających.

Oprócz pojemności, warto zweryfikować też metodę aplikacji. Klasyczne ręczne dozowniki polecane są w popularnych i mało ekstrawaganckich miejscach, gdzie ryzyko uszkodzenia sprzętu jest znacznie wyższe. Bardzo ciekawym wariantem są ręczne dozowniki łokciowe, które ze względu na sposób dozowania (naciskamy odpowiednią wajchę łokciem) znajdą zastosowanie w klinikach, szpitalach czy też laboratoriach. 

Dozowniki elektryczne, czyli z automatycznym dozowaniem na detekcję będą polecane w bardziej wyrafinowanych ubikacjach i w miejscach luksusowych. Urządzenia te są znacznie droższe, a co za tym idzie ryzyko ich uszkodzenia powinno być wprost proporcjonalne do miejsca, w których są zastosowane i do wartości czy też wykończenia danej ubikacji. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl