Blog chmura tagów
Czym charakteryzuje się dobra stacja dezynfekująca do rąk?
Czym charakteryzuje się dobra stacja dezynfekująca do rąk?

 

Czym charakteryzuje się dobra stacja dezynfekująca do rąk?

Przed wejściem do prawie każdego sklepu stoi dozownik ze środkiem dezynfekującym ręce, pewnego rodzaju stacja czy też, w przypadku bardzo budżetowej opcji, zwykły płyn do dezynfekcji. Jednakże, to stacje do dezynfekcji rąk cieszą się największą popularnością z uwagi na kilka kwestii. Po pierwsze są smukłe, nowoczesne i jeśli wybierzemy bezdotykową stację, to oferują wysoki poziom higieny. Co więcej, automatyczny dozownik jest też dużo oszczędniejszy i szybszy w użytkowaniu.

Rzecz jasna szczególne cechy produktu mogą się różnić, ale w większości przypadków powyższe zalety sprawiają, że automatyczny dozownik w wersji wolnostojącej szturmem przejmuje każdy sklep, lokal czy też inne biuro. Tego typu urządzenia nie są jednak jednakowe i każdy producent pragnie przygotować jak najlepszą opcję, która będzie przeważała nad konkurencją.

Jak więc poznać, że stacje dezynfekcyjne danego producenta są jakościowe i będą gwarantem szybkiej i, co ważniejsze, bezproblemowej dezynfekcji rąk? Aby wiedzieć dokładnie co sprawia, że dana wolnostojąca stacja jest tak dobra, należy przyjrzeć się kwestiom opisanym poniżej.

 

 

Materiał stojaka do dezynfekcji, a także stabilność

Jedną z bardziej charakterystycznych kwestii ukazujących nam jakościowe wykonanie stacji do dezynfekcji jest materiał stojaka, a także związana z tym elementem stabilność całego urządzenia. Nikt przecież nie chciałby ustawić w miejscach publicznych, swoich sklepach czy biurach sprzętu, który przy pierwszej niestabilności przewróciłby się i doprowadził do strat. Choć automatyczna stacja dezynfekcji rąk nie jest kosztem sporym dla średniego przedsiębiorstwa, to ryzyko zniszczenia wielu takich urządzeń z pewnością nie napawa optymizmem.

Z tego właśnie względu warto szukać produktów, których stelaż wykonany został z trwałego i odpornego na działanie warunków atmosferycznych materiału. Może to być wysoko gatunkowa stal. Co ciekawe, coraz częściej wielu producentów decyduje się na cięcie laserowe blachy, co przekłada się na poprawę atrakcyjności takiego stojaka z uwagi na brak ostrych krawędzi i ładne wykończenie. To też stosunkowo budżetowa opcja. 

 

Bezdotykowa stacja dezynfekcji rąk to wysoki komfort

Kolejna kwestia istotna podczas przeglądania dostępnych stacji do dezynfekcji rąk to komfort i funkcjonalność sprzętu. Jak dobrze wiemy, im łatwiejsza i szybsza obsługa, tym lepiej dla klientów (z uwagi na znikomy czas poświęcony na aplikację środka dezynfekującego) jak i dla firmy. Warto też zwróć uwagę na fakt że, automatyczna stacja dezynfekcji rąk będzie też wydajna z uwagi na częste stosowanie dozownika w postaci sprayu. Płyn do dezynfekcji w postaci delikatnej mgiełki o wiele lepiej pokrywa dłonie przy użyciu bardzo małej ilości środka. 

 

Rzecz jasna bezpieczeństwo użytkowania też jest ważne

Higiena to najważniejszy aspekt podczas korzystania ze stacji do dezynfekcji rąk. Jeśli więc nie musimy jej dotykać z uwagi na działanie bezdotykowe, to jest to z pewnością zaleta, o jakiej wielu właścicieli swoich działalności myśli. Ułatwia to niesłychanie użytkowanie sprzętu, a także dba o ogólne poczucie bezpieczeństwa wśród klientów.

Co więcej, ważna jest też gwarancja, że sprzęt sam w sobie będzie bezpieczny, a także i bezawaryjny. To natomiast może zagwarantować długoletni okres gwarancyjny potwierdzający sprawność sprzętu i fakt, że oferty danego sprzedawcy są trwałe i pochodzą z bezpiecznego źródła. 

Pamiętać też należy o atrakcyjności produktów pod względem wizualnym czy też o dodatkowym wyposażeniu jak, na przykład, tabliczka wskazująca prawidłowy sposób dezynfekcji rąk, co możemy zobaczyć na oficjalnej witrynie Głównego Inspektoratu Sanitarnego czy też na stronach rządowych. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl